«هواپیمای فضایی» هایپرسونیک پروازهای چهار ساعته لندن به سیدنی را تا سال ۲۰۳۰ وعده می دهد

رئیس آژانس فضایی انگلستان گفت که گردشگران در سال ۲۰۳۰ می توانند  چهار ساعته از انگلیس به استرالیا پرواز کنند.

طرفداران پرواز مافوق صوت از زمان متوقف شدن کنکورد در سال ۲۰۰۳ به دنبال راهی جدید برای شکستن مانع صدا بودند. در آوریل ۲۰۱۹ ، موتورهای ری اکشن (Reaction) تست های موفقیت آمیزی از پیش خنک کننده را انجام دادند که شرایط را در بیش از سه برابر سرعت صدا شبیه سازی می کند. این سرعت بیش از ۵۰ درصد سریعتر از سرعت قدیمی کنکورد است که در طی ۳ و نیم  ساعت بین نیویورک و پاریس حرکت می کند و رکورد سرعت سریعترین هواپیمای جت که تاکنون ساخته شده است، Lockheed SR-71 Blackbird می باشد . آزمایشات قبل از سرمایش در یک مرکز آزمایش در کلرادو هوا و بندر فضایی در ایالات متحده انجام شد. در چنین سرعت های زیاد ، هوایی که از موتور عبور می کند می تواند به دمای فوق العاده بالایی برسد ، که به طور بالقوه باعث آسیب می شود.

آژانس فضایی انگلستان در کنفرانس فضایی انگلستان ۲۰۱۹ اعلام کرد که در توافق نامه ای با عنوان “اولین پل جهانی فضایی” ، همکاری نزدیک تری با آژانس فضایی استرالیا خواهد داشت.
موتور موشک (Synergetic Air-Breathing Rocket Engine SABRE) ، از موتورهای واکنشی مستقر در آکسفوردشایر ، به نظر می رسد که جواهر در تاج این شرکت جدید است.
گراهام توروک ، رئیس آژانس فضایی انگلستان گفت: “وقتی موتور موشک SABRE را بارور کردیم ، ممکن است ما را قادر سازد تا در حداقل چهار ساعت به استرالیا برسیم.”
“این فناوری است که قطعاً می تواند آن را تحویل دهد. ما برای دهه ۲۰۳۰ برای سرویس عملیاتی صحبت می کنیم و کار در حال حاضر بسیار پیشرفته است.”